У Всесвітній день хворого на бронхіальну астму дізнаємось трохи більше про це захворювання разом з сімейним лікарем Наталия Фабрици.
🔎Що таке бронхіальна астма?
Бронхіальна астма – це хронічне неінфекційне захворювання дихальних шляхів, ключовим моментом якого є бронхоспазм (звуження просвіту бронхів), який обумовлений алергічними або неспецифічними механізмами. Це проявляється повторними епізодами свистячих хрипів, задишки, відчуття стиснення в грудях та кашлю. Бронхіальна обструкція є зворотною частково або повністю, спонтанно або під впливом лікування.
📊Згідно з даними ВООЗ,у світі близько 235 млн. людей страждають бронхіальною астмою. В Україні цей показник коливається в межах 230 тис.чоловік. Також слід зауважити, що більша кількість випадків захворювання спостерігається серед дітей та підлітків. Зокрема висока захворюваність БА серед дітей характерна для промислових регіонів з несприятливою екологією.
🔎Які ж причини виникнення бронхіальної астми?
БА вважається невиліковною хворобою.Проте можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів.
Найбільш поширені причини:
-Алергени. Пацієнти з алергічним ринітом чи атопічним дерматитом хворіють в 3-5 разів частіше. Також мають місце домашні алергени (пиловий кліщ, шерсть домашніх тварин, побутова хімія тощо).
-Спадкова схильність. Якщо у Вас хтось із родичів хворіє на БА,то Ви автоматично відноситесь до групи ризику.
-Шкідливі звички та умови праці. Паління може бути провокуючим фактором виникнення бронхіальної астми, вплив різних хімічних подразників, особливо на робочому місці.
-Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності.
-Часті респіраторні хвороби.
-Ожиріння.
-Низька фізична активність
-Деякі медикаменти. Аспірин, група протизаплідних і знеболювальних препаратів, ліки від тиску (бетаблокатори) здатні викликати загострення чи ускладнення БА.
-Несприятливі погодні умови(холодне повітря), сильне емоційне(страх, гнів) та фізичне навантаження можуть можуть сприяти посиленню симптомів БА.
🩺Як же уберегти себе від бронхіальної астми?
Щоб знизити ризик виникнення БА:
-Слідкуйте за чистотою вдома. Регулярно виконуйте вологе прибирання та провітрюйте помешкання.
-Стежте за рівнем вологості повітря,за потреби зволожуйте його спеціальними приладами.
-Обмежте використання побутової хімії.
-Оскільки причиною БА можуть стати певні медикаменти, не займайтесь самолікуванням.
🏃🏻♂️Будьте активними, навіть якщо Ви не займаєтесь спортом, робіть піші прогулянки щодня за будь-якої погоди!
💬І наостанок хочеться додати,що при підозрі у Вас чи Вашої дитини на будь-яку алергію звертайтеся в медичний центр «Плюсмед». Досвічений лікар-алерголог підбере потрібні саме Вам аналізи та діагностичні тести, щоб розібратися з причиною захворювання і призначить індивідуальну та дієву терапію для кожного пацієнта.
Запис до лікаря за телефоном:
☎️050 341 94 64
МЦ «Плюсмед» – нам довіряють найдорожче!💙