Шкіра – це бар’єр, що захищає розташовані під нею тканини організму від висушування, інфікування, механічного пошкодження та хімічного подразнення.
В умовах епідемії коронавірусу і постійного використання мила, антисептиків та латексних рукавичок дуже важко уникнути негативного їх впливу на шкіру, в першу чергу на шкіру рук.
⠀
Виділяють:
🔹 власне істинний контактний алергічний дерматит (АКД)
🔹 іритативний контактний дерматит (ІКД)
В обох випадках прояви будуть схожі і варіювати від появи сухості, почервоніння та свербежу до стадії пухирців та формування ерозій на шкірі.
⠀
Терапія пацієнтів з АКД та ІКД полягає як у симптоматичному лікуванні, так і в запобіганні повторним контактам з речовинами, які спричиняють алергію.
Основою профілактики та лікування пацієнтів з АКД є уникнення контакту з алергенами.
Але що робити коли користь від використання мила, антисептиків та латексних рукавичок є більшою, ніж шкода?- Використовувати емолієнти!
⠀
Це спеціальні засоби, що зміцнюють та підтримують цілісність шкіри, поліпшують її вигляд, збільшують вміст вологи шляхом безпосереднього надходження води, заповнюють дрібні тріщини шкіри та проміжки між частково відшарованими елементами, створюють заспокійливу захисну плівку на поверхні та запобігають надмірному тертю, одним словом виконують одразу декілька функцій: зволоження, захист та протизапальний ефект.
⠀
Емолієнти поділяються на:
🔺 засоби для очищення (замінники мила, які використовують замість мила і які мають очищувальні властивості) ці засоби висихають і змиваються зі шкіри
🔺 топічні емолієнти, які не потрібно змивати (мазі, креми, лосьйони, гелі, спреї).
⠀
Якщо ви маєте прояви контактного дерматиту на шкірі а можливості уникати контакту з причинним фактором немає, то замість мила оберіть безмильні миючі засоби і після кожного контакту з водою чи милом використовуйте топічний емолієнт, він не тільки зволожить шкіру, але ї захистить її шляхом утворення захисної плівки на поверхні.
⠀
І пам’ятайте, шкіра це ваш природній захист, ваша перша лінія оборони у боротьби з невидимими ворогами.
