До засобів індивідуального захисту можна віднести: халати, рукавички, захисні окуляри, щитки, бахіли та ін. Але давайте зупинимося на тих із них, які ми використовуємо щодня в побуті.

🔹Маски – являються найбільш популярним серед населення засобом індивідуального захисту. І від початку карантину їх з’явилося неабияка кількість – від простеньких аптечних чи марлевих до стильних і дизайнерських, які вже майже являються частиною гардеробу. Всі ми потроху звикли до носіння масок.

Але чи потрібно одягати маску щоразу, коли ми виходимо з дому? Звичайно, ні. На свіжому повітрі нам маска не потрібна, звичайно, якщо у вас немає ознак респіраторної інфекції. Також маска не потрібна, коли ви займаєтесь бігом чи їздою на велосипеді.

Обов’язково вдягати маску перед входом в багатолюдні місця: центральні вулиці, автобусні зупинки, транспорт, супермаркети, аптеки, банки, медичні заклади та інші. Після використання одноразову маску викидаємо, а багаторазову перемо і прасуємо.

🔹 Рукавички використовуємо в місцях, де є ризик інфікуватися через забруднені поверхні (перила, дверні ручки, банкомати і т.д.). Після використання рукавички необхідно викинути. Якщо після контакту є можливість обробити руки антисептиком, то застосовувати рукавички немає потреби.

🔹 Антисептичні розчини використовуються для обробки рук, предметів та гаджетів. При виборі антисептика необхідно звернути увагу на процентний вміст етилового спирту. Він повинен складати не менше 70%.

Коли ж слід використовувати антисептик? В основному – коли немає можливості вимити руки з милом. Дослідження довели, що ретельного миття рук з милом достатньо, щоб знешкодити віруси та бактерії з поверхні шкіри. Але не слід використовувати антисептик дуже часто і у великих кількостях, так як це може завдати шкоди. Руйнується ліпідний захисний шар шкіри, що призводить до дерматитів та алергічних реакцій.

Використовуючи засоби індивідуального захисту, ми в рази знижуємо ризик інфікування себе і людей довкола нас. Разом з цим, необхідно бути свідомими і раціональними у їх використанні.
Бережіть себе і будьте здорові!