Звичайно, слідкуємо за фізичним розвитком: ріст, вага.
Середній зріст хлопчиків у рік 76 см, у 6 років – 115 см, у дівчат у рік – 74 см, у 6 років – 113 см. Вагу – рахуємо індекс маси тіла, і оцінюємо за графіками.

У цей період може збільшуватись щитоподібна залоза👆🏻

Діти можуть скаржитись на утруднене ковтання, відчуття “комка” в горлі, може бути покашлювання без застуди.

Можна візуально помітити збільшення на передній поверхні шиї.

Також насторожують: важкі закрепи, або навпаки постійно частий стілець, зміна кольору шкіри, потемніння відкритих ділянок тіла (лікті, колінки).

Обов’язковий огляд у ендокринолога в 6 років.

Важливо бути уважними до таких симптомів:

  • різке схуднення
  • слабкість та спрага
  • підвищене сечовиділення, особливо в нічний час.

Адже це основні симптоми цукрового діабету.

Будьмо всі здорові🤍

👩🏽‍⚕️ Лікар-ендокринолог МЦ «Плюсмед» – Світлана Шеверя