Найважливіше, що потрібно усвідомити, це те, що підлітки – бунтарі. Заборонами Ви нічого не доб‘єтесь, а можете викликати навіть протилежний ефект.
Тож психолог Наталія Братасюк підготувала ряд порад для батьків:
- Якщо у Вас хороший контакт з дитиною і довірливі стосунки, Вам буде легше домовлятися. В іншому випадку розмова буде складнішою.
- Бесіда має відбутися очі-в-очі, з позиції любові, підліток це оцінить, і, найбільш ймовірно, дослухається до ваших прохань. Звертаю увагу батьків на слово – прохання.
- Говоріть з підлітком про цінність його життя. Чому для вас, для інших родичів, друзів підлітка цінне життя вашої дитини. Розпитайте, чи вважає цінним своє життя сам підліток. Говоріть про загрозу, наводіть аргументи з інтернет-видань, які перевірені на якість інформації.
Якщо ваша дитина страждає суїцидальними нахилами, депресіями, така тема не буде підходящою для розмови. Тут ви можете хіба сподіватися, що до вас дослухаються. - Поясніть дитині, що карантин покликаний зменшити навантаження на медичну систему. Якщо вірусом захворіють всі одразу – не буде вистачати місця в лікарнях. Саме тому, залишатись вдома та мінімізувати контакт з іншими людьми – це наш соціальний обов’язок.
- Буває, серед родичів або друзів є авторитетна для підлітка особа. Саме цю людину попросіть поговорити з підлітком про необхідність виключити контакти вживу на час карантину, щоб зменшити інфекційне навантаження на імунітет.
- Говоріть з підлітком про можливість бачитися з друзями, в он-лайні або, в крайньому разі, тільки на свіжому повітрі. При цьому, уникати переохолодження, мити руки після прогулянки, не торкатися до обличчя руками.
Якщо Вам потрібна психологічна підтримка чи консультація в умовах карантину, Ви можете отримати онлайн – консультацію в психолога Наталії Братасюк.
Будьте здоровими, та залишайтеся спокійними💙